top of page

GİTAR PÜF NOKTALARI

OZAN ERKAN'la Gitar Püf Noktaları

GİTAR PÜF NOKTALARI #35 - 2 Telde Pentatonik Dizi Kalıpları
GİTAR PÜF NOKTALARI #35 - 2 Telde Pentatonik Dizi Kalıpları
04:11
Videoyu Oynat
GİTAR PÜF NOKTALARI #34 - Hammer, Pull-Off, Slide
07:38
Videoyu Oynat
GİTAR PÜF NOKTALARI #33 - Triad Arpejler (kök) 3 Farklı Kalıp
10:37
Videoyu Oynat
GİTAR PÜF NOKTALARI #32 - Minör Pentatonik Dizi / Tüm Pozisyonlar
13:21
Videoyu Oynat

Ozan Erkan, Yıldız Teknik Üniversitesi Müzik Toplulukları Programı'da aldığı 4 yıllık Caz Gitar eğitimi, İTÜ MİAM Ses Mühendisliği Yüksek Lisans eğitimi ve profesyonel müzik piyasasında edindiği 15 yıllık sahne / stüdyo müzisyenliği / eğitmenlik deneyimiyle perçinlenmiş, 20 yılı aşan gitar ve müzik dostluğunu müzik severlerle paylaşmaktan keyif duyuyor. Bireysel enstruman eğitiminin yanı sıra, müzik teorisi, armoni, doğaçlama teknikleri ve bilgisayar destekli prodüksiyon / müzik yazımı alanlarında da özel olarak ders almak isteyenler ayrıntılar için İLETİŞİM sayfasından  mesaj atabilirler.

 

Temel gitar eğitimi:

 

Her seviyeye uygun olarak akustik, elektrik ve perdesiz gitar üzerinde gamlar, arpejler, akorlar, alternate picking, economy picking, finger picking, legato, slide, tapping, bending, vibrato vs. tekniklerinin yanı sıra, rock, blues ve jazz phrasing öğretilir. Bu adımlarla eş zamanlı olarak, notaların gitar klavyesi üzerindeki yerlerinin eksiksiz öğrenilmesi sağlanır. Bunlara ek olarak da, nota okuma, akor şifresi okuma ve kulak geliştirici çalışmalara yer verilir. Ayrıca daha ileri aşamalarda sahne kurulumları, efekt cihazları ve kontrolleri üzerine ayrıntılı çalışmlar yapılır.

 

Armoni eğitimi:


Bu bölümde müzik teorisi, şarkı formları, stil bilgisi, armonizasyon, rearmonizasyon, aranjman teknikleri, popüler akor yürüyüşleri gibi konular incelenir. 

 

Doğaçlama:

 

Temel olarak Blues, Jazz ve Rock stillerinde kullanılan akor yapıları ve ilerleyişleri üzerine Blues gamları, pentatonik gamlar, sekanslar, modal ve akor bazlı paternler ile doğaçlama fikirleri sunulur.

 

Prodüksiyon:

 

Pro Tools, Cubase, Logic, Ableton gibi dünya standartı müzik prodüksiyon programlarının desteği ile bilgisayar ortamında müzik yazımı ve prodüksiyonu üzerine çalışmalar yapılır.

bottom of page