top of page

HAKKINDA

1978 İstanbul doğumlu Ozan Erkan, Türk Sanat Musikisi, Klasik Batı Müziği ve Türkçe / Yabancı Pop Müzik kültürlerinden etkilenerek geçen çocukluk yıllarının ardından 13 yaşında gitar çalmaya başlamıştır. İstanbul Erkek Lisesi'ni bitirip Boğaziçi Üniversitesi'nde Endüstri Mühendisliği bölümüne girmiş, lakin eğitim hayatına müzikle devam etmeyi tercih edip Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Caz Gitar eğitimini tamamlamıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi MİAM Ses Mühendisliği Yüksek Lisans eğitiminin ardından profesyonel müzik hayatına sahne / stüdyo kayıt müzisyeni ve bunun yanı sıra aranjör / prodüktör olarak devam etmiştir.

 

Birçok farklı stilde müzik ile yurt içi ve yurt dışında sahne almış olan Ozan Erkan, kendi oluşturduğu yerel grupların yanı sıra Rafet El Roman, Yusuf Güney, Nev, Nil Karaibrahimgil, Umut Kuzey, Pilli Bebek, Nilüfer ve Özkan Uğur'a (MFÖ) sahnelerinde gitarıyla eşlik etmiştir. 

 

2007'den bu yana halen beraber çalıştığı indie electronica grubu Nu Park ile "Promise" isimli bir EP yayınlamış, yurt içi ve yurt dışı birçok festivalde sahne almıştır. 

 

Mehmet Fırıl'ın psycedelic ambient stildeki kişisel projesi "tatu fly?"ın "Somewhere Around Nowhere" adlı albümünün kayıtlarında yer almış ve ayrıca miks mühendisliğini yapmıştır.

2015 yılında söz, müzik, düzenleme, kayıt, miks ve prodüktörlüğünü kendi üstlendiği albümünün çalışmalarını tamamlamış ve ilk defa vokalini enstrümantalistliği ile birleştirdiği solo albümü "Düşte Bir Yol"u yayınlamıştır. 

2018 yılında eski grubu "13" ile tekrar bir araya gelip 3 tane single çalışmasında bulunmuş; şarkıların gitar kayıtlarının yanı sıra miks mühendisliğini de üstlenmiştir.

 

2019 yılında, Türkay Nişancı'nın "Aynı Ayna" adlı albümünde perdesiz gitarıyla yer almış ve Mehmet Fırıl'ın "tatu fly?" projesinin ikinci albümü "Nomad"e elektrik, akustik ve perdesiz gitarları ile eşlik edip yine tüm albüm miksini üstlenmiştir. 

Yıllardır eşlik ettiği etnik füzyon caz grubu "Kapiko" ile ikinci albüm kayıtlarına girmiştir. 

Son dönemde 2017 sonbahar sezonundan beri devam ettiği Do Re Müzik akademide gitar eğitmeni olarak çalışmakta ve özel olarak da evde ve online olarak dersler vermektedir.

 

Eğitmenliğinin yanı sıra halen aktif olarak Grup Gündoğarken (akustik folk, özgün, pop),  BlueStaff (rock-blues cover), tatu fly? (psikedelik ambient progressive),  Kapiko (etnik füzyon caz), Türkay Nişancı (progressive etnik rock) ve Evren Uysal (alternatif indie rock) ile sahne almaya devam etmekte; ve ayrıca kendi enstrumantal projesi A-Poetic üzerine çalışmalarına devam etmektedir.

bottom of page